Souboj s lídrem vynesl juniorům bod! Utkání v Liberci rozhodly nájezdy

Karlovarští junioři měli tentokrát namířeno pod Ještěd, kde v úvodu prostřední části vedli díky Matěji Novotnému a Davidovi Varvařovskému. Liberečtí zvládli před koncem druhé třetiny náskok energetiků dohnat. Ve třetí třetině Energii vrátil vedení Robert Šlechta, ale v power-play si Liberečtí vynutili nastavený čas. Utkání nakonec rozhodla až nájezdová loterie v níž dvakrát uspěli domácí. Za Energii se prosadil pouze Matyáš Váňa. Energetici navzdory svému nasazení vezou domů pouze bod, ale i ten se jim v bitvě o postup velice hodí.
DHL Extraliga juniorů, 21. kolo, čt 2.11.2023, Liberec, Svijanská aréna
Bílí Tygři Liberec
4:3sn
0:1, 2:1, 1:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 22:50 Hois (Galvas, Gajda; 5/4), 39:52 Galvas (Vološín, Gajda; 5/5), 59:27 Plos (Janata, Jenčovský; 5/5), rozh. náj. Koštoval – 14:53 Novotný (Galnor, Vogel; 5/4), 22:09 Varvařovský (Šlechta; 4/5), 43:47 Šlechta (M. Váňa; 5/5). Rozhodčí: Barek, Červenka – Dědek, Hlinka. Diváci: 76. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 45:33. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.
diváci76
Bílí Tygři Liberec: Hambálek – Koštoval, Král, Jarabko, Meisel, Ehrenberger, Pilíšek, Galvas – Křížek, Hrabčák, Plos, Gajda, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Janata, Handl, Vološín, Hois, Pekař.
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Anton, Zolnaj, Holejšovský, Postl, Beran, Vogel, Cipko – Šilhan, Galnor, Pastor, Šlechta, V. Váňa, Vojáček, Rybár, Steklý, Varvařovský, Novotný, M. Váňa, Adámek.

Už v prvních sekundách utkání musel být ve střehu Adam Ebenstreit, na kterého se vydal Radim Handl. Následně se oba týmy střídaly v návštěvách mezi pásmy. K první větší akci se dostal v šesté minutě Petr Gajda, ale narazil na připravený beton. Do poloviny třetiny musel být Adam Ebenstreit ve střehu. Chvilku oddechu mu dopřál David Varvařovský, který prokličkoval mezi bránícími hráči až před libereckou branku, tam byl však zastaven.

Svou branku uhájili i energetici, kteří se vzápětí radovali z prvního gólu. Jakub Vogel poslal do akce Jakuba Galnora. Po jeho střele kotouč vyplaval před odkrytou částí branky kde byl připraven Matěj Novotný, který pohotovou dorážkou poslal kotouč kolem tyčky do branky. Matěj přišel z Hradce Králové a hned v prvním zápase za Energii si připsal premiérový gól.

Matěj Novotný se snažil znovu prosadit hned v úvodu prostřední části, ale Vojtěch Hambálek ze své sítě kotouč lovit nemusel. Karlovarští se však gólové radosti dočkali ve dvacáté třetí minutě, kdy ve vlastním oslabení ujeli Robert Šlechta a David Varvařovský, který z mezikruží poslal kotouč pod víko - 0:2. Tuto početní výhodu nakonec využili i Liberečtí a na dostřel jedné branky dostal Tygry Daniel Pekař.

Po necelé minutě se energetici znovu ocitli ve čtyřech, ale tentokrát se i za vydatné pomoci Adama Ebenstreita zvládli ubránit. Hru nahoru a dolů přerušilo další vyloučení tentokrát na straně domácích a energetici se usadili v pásmu, ale díky vyhození domácích se v něm dlouho neudrželi. Osm sekund před sirénou oznamující konec třetiny se z chumlu před karlovarskou brankou dostal kotouč do mezikruží k Tomáši Galvasovi, který srovnal skóre.

Ve třetí třetině se tak začínalo znovu od začátku. Pobyt v pásmu energetici zužitkovali v čase 43:47, kdy Matyáš Váňa poslal kotouč do kruhu na Roberta Šlechtu, který si s ním povyjel do mezikruží, kde ho chtěl zastavit jeden z domácích, ale karlovarský útočník i v pádu stihl kotouč poslat přesně do branky. Před pokusy libereckých mladíků musel vzápětí svou branku hájit Adam Ebenstreit. Do pásma se několikrát dostali i energetici, ale i Vojtěch Hambálek byl ve střehu.

V posledních minutách se liberečtí mladíci hnali za srovnáním ze všech sil. V čase 58:23 si trenéři Liberce vybrali oddechový čas a po jeho vypršení zůstal Vojtěch Hambálek na střídačce. Power-play využil v čase 59:27 Lukáš Plos, který poslal zápas do prodloužení. V něm oba gólmani své branky zamkli, takže přišla na řadu nájezdová loterie. V té byli úspěšnější liberečtí mladíci a energetici si vezou z Liberce bod.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec):

Bereme dva body, spokojení jsme ale jen s první třetinou. Prohráli jsme ji, přesto jsme hráli náš hokej. Ve druhé a třetí části jsme hráli profesorsky, chyběl nám hlad po vítězství. Vstupujeme do poslední čtvrtiny základní části a hlavní část sezóny máme před sebou. Musíme být připraveni po všech stránkách.